Haber

Çanakkale’deki yangında son durum nedir? Çanakkale’de çıkan yangın söndürüldü mü? Çanakkale’de yangın nerede çıktı?

ÇanakkaleYangın söndürüldü mü? Çanakkale Yangın nerede başladı? sorular geliyor ÇanakkaleBursa’da son durum nedir? ÇanakkaleOrman yangınının ne zaman biteceği merak ediliyor. Çanakkale‘de Kızılkeçili Köyü yakınlarında başlayan orman yangını 38 saat söndürülemedi. ÇanakkaleYangın söndürüldü mü ve ÇanakkaleYangının nereden çıktığı araştırılıyor. ÇanakkaleYangın söndürüldü mü? Çanakkale Yangın nerede başladı? Detaylar burada…

ÇANAKELE’DE YANGIN SON DURUM NE?

Çanakkale ‘de Kızılkeçili Köyü yakınlarında başlayan orman yangını 38 saat söndürülemedi. Yangını söndürme çalışmaları gece saatlerinde hem havadan hem de karadan devam ederken, şu ana kadar 8 köy yangından etkilendi. Vatandaşlar bölgeden tahliye edilirken yanan yerlerin son hali yürekleri dağladı.

ÇANAKKALE’DEKİ YANGIN SÖNDÜRÜLDÜ MÜ?

Kızılkeçili’de yerleşim yerlerine yakın bölgede çıkan yangında alevler rüzgarın da etkisiyle kısa sürede geniş bir alana yayıldı. Çanakkale Orman Bölge Müdürlüğü’ne bağlı çok sayıda ekibin yanı sıra çevrede oturan köylüler de kendilerine ait su tankerleriyle destek verdi. Şiddetli rüzgar nedeniyle yangın kontrol altına alınamadı.

ÇANAKKALE’DEKİ YANGIN NEREDE BAŞLADI?

Çanakkale Valiliği’nden dün yapılan açıklamada, Kemel, Kayadere, Işıklar, Dörtyol, Kurşunlu ve Mareşal Fevzi Çakmak köylerinin tedbir amaçlı boşaltıldığı duyuruldu. Bugün günün ilk ışıklarıyla birlikte havadan etkili müdahale yeniden başladı. Alevlere toplam 21 hava elemanı, 60’tan fazla sprinkler ve 500’den fazla personel müdahale ediyor.

Çanakkale’de 37 saattir devam eden orman yangınında son durum drone ile görüntülendi. Görüntülerde geniş bir alanın küle dönüştüğü görülüyor.

koprubasi-haber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu