Haber

Bakan Bekir Bozdağ’ın Erdoğan’dan Özel Talebi: ‘En Kötü Bakan Olmak İstemiyorum’

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, Yargıtay ve Danıştay üyelerinin maaşlarına 15 bin TL zam yapılmasının ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan ile görüşerek hakim ve savcılara zam talebinde bulundu, ancak şu yanıtı aldı: ‘şimdi zamanı değil’

Geçtiğimiz günlerde TBMM’den geçen torba yasa ile Yargıtay ve Danıştay üyelerinin maaşlarına 15 bin TL zam yapıldı.

Aynı statüdeki birinci sınıf hakim ve savcılara zam yapılmaması tepki çekti.

Halk TV’den Seyhan Avşar,Adalet Bakanı Bekir Bozdağ ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ortada gerçekleşen ihale müzakerelerinin detaylarını kaleme aldı.

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ ve yardımcıları, Cumhurbaşkanı Erdoğan ile görüşmeye gelerek bu düzenlemeye karşı olduklarını açıkladı.

“Şimdi Yargıtay ve Danıştay’ı gündeme getiriyoruz. Ancak daha alt seviyeye yapılmadığı takdirde bu durum tepki çekecektir. Birinci derece sistemin yükünü taşıyor.”

“Bu düzenleme ile maaş rejimi sistemi bozulacak ki bu sorun olacak. Lütfen bu düzenlemeyi onaylamayın, bu bir sorun olacaktır. Şimdi herkes beni suçlayacak. En kötü bakan olarak anılmak istemiyorum”

Cumhurbaşkanı Erdoğan ise Bozdağ’ın bu sözlerine, “Yargıtay ve Danıştay’ı Anayasa Mahkemesi seviyesine çıkarmak için bu düzenlemeyi yaptık. Şimdi zamanı değil. Ayrıca Meclis kapanıyor. Teknik çalışmaya ihtiyaç var” yanıtını verdi.

Bu konuşmanın sonunda Bekir Bozdağ’a dönen Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Bekir, ben seni Urfa’dan aday gösterdim” dedi. Bozdağ ise memleketinden seçime girmek istediğini belirtti. Ancak Erdoğan, “Ben uygun gördüm Bekir” diyerek konuşmasını noktaladı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu